12 sierpnia 2017, godz. 12.00 – 12.45
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”
warsztaty kołysankowe dla dzieci w wieku od 0,5 do 3 lat z rodzicami
wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc
Podczas warsztatów śpiewamy wraz z rodzicami polskie starodawne pieśni do kołyski. Lulajkom towarzyszy muzyka grana na akordeonie, altówce i instrumentach perkusyjnych.
Kołysanki przeplatane są opowiadaniami, zabawami ruchowymi i grą na instrumentach. Wspólne muzykowanie to czas zacieśniania niezwykłej więzi między rodzicem a dzieckiem – warsztaty pełne są spokoju, muzyki i wspólnego ruchu.
Z inspiracji wspólnego muzykowania z dziećmi i rodzicami powstała płyta „Lulajki – Teatr Atofri i Jacek Hałas”, wydana w maju 2016 roku.
Prowadzenie:
Beata Bąblińska (na zdjęciu z prawej) - jedna z założycielek niezależnego Teatru Atofri - dla dzieci najmłodszych, założonego w 2008 roku w Poznaniu. Aktorka i współtwórczyni wszystkich spektakli Teatru, m.in. przedstawienia pt. „Pan Satie” wyróżnionego nagrodą Grand Prix na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2011. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, tancerka Zespołu Plastyki Ruchu. Współtwórczyni pierwszego w Polsce spektaklu dla najmłodszych dzieci od 0-3 lat pt. „Plumplumdzyńdzyńbum…” zrealizowanego w 2006 roku przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Współreżyser spektaklu „Soko Loko”, pierwszej produkcji najnajowej, otwierającej scenę dla najmłodszych dzieci w Teatrze Animacji w Poznaniu. Prowadzi warsztaty muzyczne, teatralne dla dzieci i młodzieży. Brała udział w licznych projektach z zakresu edukacji teatralnej, tworząc choreografie i ruch sceniczny.
Monika Kabacińska (na zdjęciu z lewej) - współzałożycielka niezależnego teatru dla dzieci najmłodszych „Atofri”, założonego w 2008 roku w Poznaniu. Autorka scenariuszy, reżyserka i aktorka w spektaklach teatru, m.in. w przedstawieniu pt. „Pan Satie” wyróżnionym nagrodą Grand Prix na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2011. Studia w poznańskiej Akademii Muzycznej, studia podyplomowe w Akademii Wychowania Fizycznego. Tancerka Zespołu Plastyki Ruchu. Zajmuje się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży (zajęcia z tańca, plastyki ruchu, rytmiki, ruchu scenicznego). Nauczyciel dyplomowany w MDK nr 2 w Poznaniu, prowadzi zespół tańca „Akcent” (nagrody na międzynarodowych konkursach). Realizuje choreografie do spektakli teatralnych dla i z udziałem dzieci i młodzieży. Współreżyser spektaklu „Soko Loko”, pierwszej produkcji najnajowej, otwierającej scenę dla najmłodszych dzieci w Teatrze Animacji w Poznaniu oraz przedstawienia „Sny” w Krasnojarskim Teatrze Kukoł, Rosja. Członek PO Assitej. Beneficjent Instytutu Adama Mickiewicza od 2012 roku.