Dawid Sulej Rudnicki

Kompozytor, aranżer i pianista.

Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Pedagog Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie i Krakowskiej Akademii Tańca „L`art de la Danse”. Gościnnie wykładał w Instytucie Komunikacji i Mediów na Uniwersytecie w Oslo.

Autor piosenek, muzyki do spektakli, pokazów tanecznych i filmów. Otrzymał Nagrodę Rektora PWST w Krakowie i Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego.

Laureat konkursów, m. in.: Transatlantyk Poznań International Film and Music Festival  (I miejsce), Legnica Cantat (I miejsce), Komeda Jazz Festival (II miejsce), Iława Old Jazz Meeting (wyróżnienie), Jazz Improvizacjia - Wilno (nagroda publiczności).

Jego piosenka „Niestosowne Sny”, napisana wspólnie z Agnieszką Grochowicz, zajęła I miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków.

Film „Przyjęcie” w reżyserii Maćka Bochniaka z jego muzyką zdobył wyróżnienie specjalne na festiwalu Open City Docs w Londynie.

Prowadzi działalność koncertową, porusza się w szerokim spektrum stylistycznym.

Realizacje w teatrze "Kubuś":

  • "Wojna, która zmieniła Rondo" na podstawie książki Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa, adaptacja - Amadeusz Nosal, reżyseria - Judyta Berłowska, 2017 (muzyka)
  • "Sztuka latania" na podstawie książki „Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa” Johna Boyne'a, adaptacja - Amadeusz Nosal, reżyseria - Judyta Berłowska, 2017 (muzyka)