O projekcie Putin na nartach

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" został partnerem projektu "Putin na nartach", którego organizatorem jest Teatr Líšeň z Czech.

Celem tego projektu jest wspólna, w ramach krajów Grupy Wyszechradzkiej (V4) dyskusja na temat rosyjskiej propagandy oraz jej wpływu na media, ukazanie metod jej funkcjonowania oraz pomoc w krytycznym spojrzeniu na ten problem. Projekt będzie się składał z przedstawienia Teatru Líšeň oraz dyskusji na temat wpływu rosyjskiej propagandy na sferę mediów w krajach Grupy Wyszechradzkiej. Eksperci z dziedziny mediów i Rosji wezmą udział w dyskusji z ekspertem z czeskiej strony za każdym razem oraz jednym z ekspertów z pozostałych krajów V4.

O projekcie: www.divadlolisen.cz/en/project-putin-is-skiing

O Teatrze Líšeň: www.divadlolisen.cz/en/

 

PARTNERZY PROJEKTU:

Lider:

We współpracy z:

Dyrektor Zrzeszenia Wydawców Europejskich europakiado.org, który będzie mówił o rosyjskiej propagandzie oraz jej wpływie na media w krajach Grupy Wyszechradzkiej.

Centrum Kulturalne w Stanicy, które od 2003 roku zajmuje stary budynek stacji kolejowej działajacej na linii Zilina-Zaricie. Centrum zajmuje się udostępnianiem przestrzeni do arystycznych poszukiwań i współpracy między artystami. Stanica aspiruje, by zostać kulturalnym łącznikiem/węzłem – kreatywnym, edukacyjnym, krytycznym. Stanica nie jest po prostu kolejnym centrum kultury z siedzibą w jakimś mieście czy regionie, ale platformą informacji, poszukiwań realizacji artystycznych eksperymentów, kulturalnych i społecznych projektów, międzynarodowej i międzysektorowej komunikacji, której efekty prowadzą do kolejnych instytucji oraz poprzez europejską sieć, również Trans Europe Halles - sieć zrzeszająca niezależne instytucje i centra kultury z całej Europy.

  • Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, który jest odpowiedzialny za realizację projektu w Polsce: www.teatrkubus.pl

 

Spektakl "Putin na nartach" w ramach projektu będzie wystawiany:

  • Praga (CZ) – wrzesień 2016
  • Brno (CZ) – październik 2016
  • Žilina (SK) – listopad 2016
  • Kielce (PL) – październik 2016

Dokładne terminy podamy wkrótce. 

 

Operatorem projektu "Putin na nartach" jest International Visegrand Fund: