Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa - PREMIERA

9 kwietnia 2017, godz. 17.00

Zbliża się kolejna premiera w naszym teatrze.
Spektakl „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” jest intrygujący choćby przez to, że zaczyna się od… niczego.
„Nic nie widać, nic nie słychać“ i generalnie jest tylko Nic. Powiało nudą? Nic z tych rzeczy, bo spokój Nica nieoczekiwanie burzy Dzika Mrówka z konkretnym planem stworzenia kolonii Mrówiątek. I to nie byle jakiej, bo finalnie będzie ich trzy tysiące. A na dokładkę pojawia się jeszcze Adam i Ewa, przy czym on jest „trochę mężczyzną, trochę chłopcem”, a ona „trochę kobietą, trochę dziewczynką”.
Czy taka dwójka potrafi się dogadać? Na początku Nic na to nie wskazuje i w zasadzie Nic im nie sprzyja... Ale przecież w bajkach niczego nie można być pewnym.  

Autorką tekstu „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa”, wyróżnionego w 2010 roku w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu  jest uznana dramatopisarka Malina Prześluga.
Inscenizację w „Kubusiu” wyreżyserowała Agata Kucińska - reżyserka i aktorka wielokrotnie nagradzana na festiwalach w Polsce i za granicą.
Za muzykę odpowiada Sambor Dudziński (którego kompozycje widzowie „Kubusia” mogli już usłyszeć w przedstawieniu „A niech to Gęś kopnie”), a za scenografię - Michał Dracz.

W warstwie plastycznej spektaklu pojawia się sporo form abstrakcyjnych, a także tak oryginalne lalki jak tintamareski, z założenia nawiązujące do karykatury, bo w technice tej, lalkowy tułów łączy się z twarzą aktora.
Jest więc dowcipnie, choć nie brakuje pytań o sprawy najważniejsze. 
Serdecznie zapraszamy na wspólne poszukiwania odpowiedzi.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 5 lat.
 

PREMIERA - 9 kwietnia 2017 o godz. 17.00
 

tekst - Malina Prześluga
reżyseria - Agata Kucińska
scenografia - Michał Dracz
muzyka - Sambor Dudziński

obsada:

Nic - Jolanta Kęćko, Andrzej Kuba Sielski
Dzika Mrówka - Ewa Lubacz
Adam - Błażej Twarowski
Ewa - Anna Domalewska