Dofinansowanie na realizację projektu Lato w teatrze

Z radością informujemy, że Komisja Ekspertów programu LATO W TEATRZE, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznała dofinansowanie Teatrowi Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na realizację projektu.

To ogromne wyróżnienie, ponieważ liczba złożonych wniosków w tym roku była rekordowa. To dla nas już piąta edycja. Do tegorocznej zaprosiliśmy Muzeum Narodowe w Kielcach. Wspólnie planujemy zorganizować i przeprowadzić dwutygodniowe warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Warsztaty odbędą się w terminie 26 czerwca - 11 lipca 2017 roku.  Szczegóły rekrutacji ogłosimy wkrótce. Warsztaty będą bezpłatne.

Motywem przewodnim tegorocznego projektu będzie: „Sekretne życie przedmiotów”. Uczestnicy pod okiem aktorów, muzealników, filmowców i plastyków będą zastanawiać się, o czym myślą przedmioty, o czym marzą, jak ze sobą rozmawiają? Co one dla nas znaczą, jak je traktujemy? Z niektórymi nawiązujemy więź, stają się naszymi przyjaciółmi. Zdarza się, że zażyłość z przedmiotami wygrywa nad relacjami z drugim człowiekiem. Ale są też takie przedmioty, których nie szanujemy, niszczymy. Spróbujemy uwrażliwić uczestników na odpowiedzialną konsumpcję, tolerancję, ekologię.

Koordynatorem zadania będzie Hanna Świętnicka tel. 698-859-302

Więcej informacji o projekcie:

http://www.instytut-teatralny.pl/aktualnosci/beneficjenci-programu-lato-...

http://latowteatrze.pl