Dofinansowanie na pokazy "The Monstrum Band" w Niemczech

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie z programu „Promocja kultury polskiej za granicą 2018 – Promesa” w kwocie 36 000 zł na realizację projektu „Ekspresja formą, czyli dramat ożywiony materią. Promocja polskiej dramaturgii współczesnej i teatru formy.”

Projekt zakłada prezentację spektaklu „The Monstrum Band” wg sztuki Mateusza Pakuły, w reżyserii Roberta Drobniucha (zrealizowanej w 2016 roku w koprodukcji teatru „Kubuś” i Grupy Coincidentia), w Lindenfels Westfluegel w Lipsku, jednej z najważniejszych scen współczesnego teatru lalkowego w Niemczech oraz promocję najnowszych zjawisk w polskim teatrze lalek i polskiej dramaturgii.

Obok prezentacji spektaklu, odbędą się czytania sztuk polskich autorów współczesnych, wykład o polskim teatrze lalek, połączony z promocją pisma „Teatr Lalek”, dyskusje oraz warsztaty aktorsko-muzyczne.   

Realizacja projektu zaplanowana jest na wiosnę 2018 roku.

Więcej o spektaklu "The Monstrum Band" na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-mlodziezy-i-doroslych/monstrum-band