III Maraton Teatralny

20 grudnia 2014 roku na gościnnej scenie Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach odbędzie się III Maraton Teatralny czyli Teatr w Teatrze, na który zapraszają Fundacja Studio TM, Urząd Miasta Kielce oraz teatr "Kubuś". Głównym tematem tegorocznej edycji maratonu będzie edukacja teatralna. Oprócz adeptów/aktorów Teatru Zbożowego z Kielc zaprezentują się również teatry ze Skarżyska-Kamiennej i Stalowej Woli.

Na wszystkie spektakle wstęp wolny. Obowiązują wejściówki, które od 14 grudnia 2014 roku wydawane będą w Kasie teatru „Kubuś”.

Zobaczymy 3 przedstawienia:

godz. 14.00 – „Mrówki” w wykonaniu Teatru ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku-Kamiennej

reżyseria - Monika Wójtowicz
scenografia - Dorota Dziadura

Spektakl muzyczny opowiadający o przygodach Czarnych Mrówek, które zostały zmanipulowane przez Czerwoną Mrówkę i namówione do ucieczki z mrowiska. Ucieczka miała uwolnić je od ciężkiej pracy i dać upragnioną wolność, wprowadza jednak chaos i dezorganizację. Jest bunt, wybory nowych władz i... Ale to już zobaczycie sami.

Spektakl familijny. Czas trwania - 55 minut

 

godz. 15.00 – „To się nie może udać” w wykonaniu Teatru Wyjście ze Stalowej Woli

reżyseria - Krzysztof Czubak
scenografia - Krzysztof Czubak

Spektakl zabiera nas do świata zabawek. Trzy z nich: Predunia, Jacynta i Bamboleo poprzez zabawę poznają świat. Spektakl pokazuje, że w dziecięcych zabawach, jak w lustrze, odbija się świat dorosłych. Czy macie odwagę się przejrzeć?

Spektakl dla widzów od lat 10. Czas trwania - 25 minut

 

godz. 16.00 – „Dawid Rubinowicz” w wykonaniu Teatru Zbożowego z Kielc

reżyseria - Dorota Anyż
scenografia - Mamert Tomczyk

Spektakl przygotowany na podstawie Pamiętnika żydowskiego chłopca z podkieleckiej wsi - Dawida Rubinowicza, ktorego postać ma szczególne znaczenie, jest naszym Dziedzictwem Kulturowym. Porusza problem holokaustu, jest przyczynkiem do dyskusji na temat tolerancji i kondycji człowieka we współczesnym świecie.

Spektakl prezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym w Loches we Francji. Był wielokrotnie prezentowany i nagradzany na festiwalach i przeglądach teatralnych w Polsce. Na XII Poznańskim Festiwalu Teatralnym "Marcinek 2012" zdobył Wyróżnienie "Za Podejmowanie Trudnych Tematów". Na XXX Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych "Centrum 2012" w Łodzi otzrymał III Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był też m.in. prezentowany w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi, na Scenie Lubelskiej w Warszawie, podczas Festiwalu Pamięci w Starachowicach.

Spektakl dla widzów od lat 12. Czas trwania - 40 minut