Walny-Teatr
Tekst: William Szekspir
Reżyseria, adaptacja, scenografia: Adam Walny
Muzyka (wiolonczela i dzwony rurowe): Lars Kynde
Praca z tekstem, światła: Marek Zięba
Używane techniki lalkarskie: marionetki podwodne oraz lalka bunraku
Hamlet spektakl realizowany w autorskiej technice marionetek podwodnych opowiada o zemście Ducha zamordowanego Ojca realizowanej dłońmi żywego syna – Hamleta. Ten przypadkowo wtajemniczony w Inną Rzeczy Wistość – pozagrobową – naznaczony odpowiedzialnością doświadczenia transcendencji, a zarazem bezradny wobec własnej niedoskonałości próbuje wymknąć się konieczności mordu, który kreuje Duch Ojca, na próżno. Duchem jest tu żywy aktor – animator Hamleta i zarazem demiurg przedstawionego świata.
Co robią tu inne postaci? Poloniusz, Król, Królowa i inni. Jaka jest ich funkcja? Reprezentują świat materii izolowanej od Ducha – świat podwodny – od dłoni Ducha – animatora zależny. Tragedia Hamleta pociąga za sobą tragedię innych postaci dramatu. Hamlet mszcząc Ojca, z jego inicjatywy nie pozostawia nikomu złudzeń – obwinia każdego i każdemu wymierza sprawiedliwość..
Spektakl dla widzów od lat 16.
Spektakl "Hamlet" w wykonaniu Walny-Teatr zostanie zaprezentowany 17 listopada 2018 roku o godz. 19.00, podczas finału Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej „ANIMATUS”, którego celem jest poszukiwanie nowych form wyrazu w obszarze teatru lalek (także teatru lalek dla dorosłych) oraz wspieranie nowatorskich projektów scenograficznych.
Projekt realizujemy we współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Instytutem Dizajnu w Kielcach oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.
Natomiast w drugim dniu finału konkursu "ANIMATUS", tj. 18 listopada 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spektakl „Spleen” w wykonaniu Figurentheater Wilde&Vogel: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-goscinne/spleen
Oprócz spektakli mistrzowskich: "Hamlet" i "Spleen" zaprezentowane zostaną również prace laureatów konkursu.