Reżyser i autor tekstów dla teatru i koncepcji działań edukacyjnych.
Wyreżyserował 18 spektakli w teatrach lalkowych i dramatycznych w całej Polsce: w Szczecinie, Gdańsku, Sopocie, Słupsku, Opolu, Krakowie, Toruniu, Będzinie, Poznaniu, Łodzi, Wałbrzychu. Jego spektakle pokazywane były na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach i przeglądach. Jego ostatnie przedstawienia to: Lepsze Lasy (Teatr Współczesny w Szczecinie, 2019), Wyprawy Krzyżowe (Teatr Pinokio w Łodzi, 2019), Ander-Sen (Teatr Pinokio w Łodzi, 2020, najlepszy spektakl teatru lalek w ankiecie Naj, Naj, Naj miesięcznika „Teatr”), Mary Łowczyni Skamielin (Teatr Baj w Warszawie, 2021), Atlas Nieba (Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu / Festiwal Małych Prapremier, 2021), Powrót Odysa (Teatr Pinokio w Łodzi / Festiwal ŁÓDŹ4KULTUR, 2021).
We wrześniu 2021 roku ukazała się antologia dramatów Tomasza Kaczorowskiego Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie (wyd. ADiT, Warszawa 2021), natomiast jego sztuka #ciemność została wydana w antologii Polska jest mitem. Nowe Dramaty (ADiT, Warszawa-Łódź 2019) pośród najciekawszych polskich współczesnych tekstów dla teatru. Jest laureatem głównej nagrody w konkursie dramaturgicznym organizowanym przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku i Teatr Nowy w Krakowie (Las Villas), głównej nagrody w 32. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez poznańskie Centrum Sztuki Dziecka za Achilleis. 2021, oraz III nagrody w 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży CSD w Poznaniu (z czuba…) i wyróżnienia w 29. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży ([REK•] in Pol); jego dramat ConradMaszyna dostał się do finału konkursu dramaturgicznego CONRAD.21-PRO; jest czterokrotnym półfinalistą Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Laureat programu NCK „Młoda Polska” (2017) oraz stypendium MKiDN (2020), międzynarodowej rezydencji teatralnej w Espoo City Theatre w Finlandii w ramach programu NEW STAGE! Instytutu Adama Mickiewicza (2020-2021), dwukrotnie stypendium MNiSW za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne, licznych stypendiów artystycznych. Członek międzynarodowej społeczności autorów i autorek sztuk dla młodego widza przy ASSITEJ Write Local Play Global. Jego dramaty zostały przetłumaczone na angielski, węgierski i ukraiński.
Współpracował jako asystent reżysera przy spektaklach i projektach: Marcina Libera, Anny Augustynowicz, Wojtka Klemma, Erlinga Johannessona, Piotra Ratajczaka, Stanleya Gontarskiego. Uczestniczył w warsztatach dramatopisarskich Nikołaja Kolady, w projekcie Centrum Dramatu Najnowszego Jakuba Roszkowskiego i Mateusza Pakuły oraz w warsztatach prowadzonych przez Tomasza Gromadkę w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Realizacje w teatrze "Kubuś":
- z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović (czytanie online), 2020 (tekst i reżyseria)
- Arka Czasu, tekst - Marcin Szczygielski, adaptacja - Maria-Marcinkiewicz-Górna, 2021 (reżyseria)