tekst – Wiktor Woroszylski
adaptacja i reżyseria – Piotr-Bogusław Jędrzejczak
scenografia inspirowana rysunkami Bohdana Butenki – Joanna Biskup-Brykczyńska
muzyka – Miłosz Sienkiewicz
multimedia - Przemysław Żmiejko
fotografia - Anna Kaleta
plakat - Joanna Czupryniak / Janek Janowski
obsada:
Mateusz Drozdowski
Anna Iwasiuta
Michał Olszewski
Małgorzata Oracz
Aleksandra Sapiaska
Andrzej Skorodzień
Agata Sobota
Autor trailera - Przemysław Żmiejko
Nie od dziś wiadomo, że pod nieobecność rodziców dzieciom przytrafiają się różne dziwne rzeczy… Gdy tata wyruszył na ekspedycję naukową, mama poleciała do Paryża, a ich dzieci Lutek i Ludka zostały same w domu, nastąpił ciąg zdumiewających, czasami zabawnych, a czasami wręcz absurdalnych wydarzeń.
Wszystko zaczęło się od tajemniczego telefonu z pogróżkami, a potem było już tylko gorzej! Zalane mieszkanie, brak elektryczności, łączności telefonicznej… A jakby tego było mało, to jeszcze Cyryl gdzieś zniknął!
Lutek i Ludka, z detektywistycznym wprost zapałem, próbują znaleźć wyjście z niejednej zagadkowej sytuacji. I przede wszystkim odnaleźć Cyryla! Nie jest łatwo, bo w wydarzeniach uczestniczy galeria osobliwych postaci: zamroczona różą Olimpiada; malarz Florek Obłędek i jego cud-żona; policjant Rozkrok, który boi się czarnego kota; pani Horror, która wyrywa zęby; zatrzaśnięty w książce Maryl; ohydny Zyzio i… wiele innych.
Ta pełna zwrotów akcji, tajemniczych wątków oraz zaskakujących i zabawnych zdarzeń historia zachęca do zgłębiania natury człowieka oraz międzyludzkich relacji. Pokazuje również siłę wyobraźni i działania.
Czas trwania spektaklu - 1 godz. 10 min.
Premiera – 12 listopada 2022
NAGRODY:
- Nagroda specjalna dla Joanny Biskup-Brykczyńskiej za scenografię inspirowaną rysunkami Bohdana Butenki w spektaklu "Cyryl, gdzie jesteś?" Wiktora Woroszylskiego, w adaptacji i reżyserii Piotra-Bogusława Jędrzejczaka, przyznana przez Komisję Artystyczną VIII Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa", 2023
RECENZJE:
Przedstawienie dedykuję pamięci Alicji Ciecheckiej, aktorki, z którą o "Cyrylu" często rozmawiałem. - Pebejot