Prot Jarnuszkiewicz

Studia wyższe odbył w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia w trybie stacjonarnym.

Profesor zwyczajny sztuki. W latach 2016 – 2020 Dziekan Wydziału Sztuki Mediów, obecnie (od 09.2020) Prorektor ds. Współpracy Zewnętrznej i Promocji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadzący Pracownię Relacji Wizualnych, której absolwenci czterokrotnie zdobywali tytuł najlepszego dyplomu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Kierownik trzech zadań badawczych prowadzonych na Wydziale Sztuki Mediów (dwóch zamkniętych, trzecie w trakcie realizacji). Za swoje zasługi dla rozwoju dydaktycznego i naukowego Akademii czterokrotnie wyróżniony nagrodą Rektora ASP w Warszawie, w tym najwyższą z przyznawanych, Pegazem.

Działa twórczo na dwóch polach. Pierwszym z nich jest fotografia artystyczna. Podczas doskonalenia się jako pedagog równolegle rozwijał się jako aktywny twórca. Zrealizował liczne autorskie projekty fotograficzne, z których najważniejsze to Portret Rodzinny, Trwanie Przestrzeni, Nieobecność, Hommage dla Piotra Łazarkiewicza, Perfectly Happy People oraz For a moment I had everything.

Zorganizował kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych, w Polsce i zagranicą.

Jest autorem licznych publikacji i wydawnictw, w tym dwóch monograficznych, pt. Przeszłość i Teraźniejszość z 2015 roku i For a moment I had everything z 2020 roku.

Jego prace znajdują się w kilkudziesięciu kolekcjach prywatnych i muzeach w kraju i zagranicą.

Drugim torem jego rozwoju artystycznego jest reżyseria światła i projekcji wideo w spektaklach teatralnych. Przez ponad dziesięć lat działalności na tym polu zrealizował blisko pięćdziesiąt projektów reżyserii światła, pracując z reżyserami: Izabelą Cywińską, Grzegorzem Bralem, Zbigniewem Brzozą, Andrzejem Domalikiem, Robertem Drobniuchem, Natalią Korczakowską czy Bogusławem Lindą.

Tutor w programie Gaude Polonia.

W latach 2017 – 2018 członek zespołu eksperckiego ds. oceny wyników realizowanych zadań badawczych w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Od 2019 roku ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Za swoje zasługi dla kultury polskiej został odznaczony brązowym orderem Gloria Artis.

Realizacje w teatrze "Kubuś":

  • Akademia Pani Beksy, tekst - Julia Holewińska, reżyseria - Robert Drobniuch, 2017 (reżyseria światła)
  • Gniazdo, tekst - Maria Wojtyszko, reżyseria - Robert Drobniuch, 2018 (reżyseria światła)
  • Pięciu Nieudanych, na motywach książki Beatrice Alemagny, scenariusz - Anna Andraka, Honorata Mierzejewska-Mikosza, reżyseria - Honorata Mierzejewska-Mikosza, 2019 (reżyseria światła)
  • Trala Tralalińscy, na podstawie wierszy Juliana Tuwima, reżyseria - Robert Drobniuch, współpraca dramaturgiczna - Anna Andraka, 2019 (światło)
  • Wszystkie myszy lubią ser, tekst - Gyula Urbán, reżyseria - Anna Nowicka, 2020 (światło)
  • Planeta Einsteina, tekst - Elżbieta Chowaniec, reżyseria - Robert Drobniuch, 2021 (reżyseria światła)
  • Wio, Leokadio!, tekst - Joanna Kulmowa, adaptacja i reżyseria - Monika Czajkowska, 2024 (światło)