Prowadzący

 

EWA LUBACZ - aktorka TLiA "Kubuś", szczudlarka, animatorka kultury, pedagog absolwentka Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku AT w Warszawie, UMCS w Lublinie (Animator i Menedżer Kultury) oraz UJK w Kielcach (Edukacja Muzyczna). Ukończyła kurs Pedagogów Teatru przy IT im. Z. Raszewskiego w Warszawie w 2013r. i School of Modern Mime 2015 w Warszawskim Centrum Pantomimy. W swoich działaniach wykorzystuje teatr pantomimy, teatr uliczny, technikę dramy oraz metody J. Dormana. Założycielka grupy "TworzyMy" przy TLiA "Kubuś". Brała udział w programie Lwt w latach 2013, 2014, 2015, 2016. w projekcie będzie pełniła rolę prowadzącego warsztaty.

MICHAŁ OLSZEWSKI - aktor TLiA „Kubuś", żongler, dziennikarz, animator kultury, autor spektakli teatralnych. Absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej w Warszawie, Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Politechniki Świętokrzyskiej w swoich działaniach wykorzystuje metody pedagogiki cyrku oraz pedagogiki zabawy posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą: prowadzi warsztaty teatralne w TLiA „Kubuś", na stałe współpracuje z Fundacją Studio TM, Muzeum Zabawek i Zabawy. W latach 2013, 2014, 2015, 2016 wziął udział w programie „Lwt”.W  projekcie będzie pełnił rolę prowadzącego warsztaty.

ANDRZEJ KUBA SIELSKI - aktor TLiA „Kubuś”, reżyser, lektor, mim, lalkarz, autor i koordynator warsztatów, spektakli teatralnych, happeningów, twórca niezależnego teatru „Gabinet Prób Generalnych”. W swoich działaniach edukacyjno animacyjnych najchętniej wykorzystuje teatr pantomimy oraz teatr uliczny. Twórca „Zwariowanego Teatru” – akcji miejskiej mającej na celu ożywienie osiedli podczas wakacji oraz tożsamego projektu „Teatr Ludzkich Inicjatyw”, realizowanego na terenach wiejskich. W 2014,2015 i 2016 roku wziął udział w programie „Lwt”. W projekcie będzie pełnił rolę prowadzącego warsztaty.

JOANNA BISKUP BRYKCZYŃSKA - ­doktorantka Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Nauczycielka plastyki w MDK i Zespole Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach. Założycielka nieformalnej grupy ITP zajmującej się szydełkowaniem miejskim, ilustratorka, performerka (m.in.: „Aleja Sław z nosami”, „7 km szczęścia”, „Konstelacje”, „Europejskie Drzewo”, „Otulamy Drzewa” knitting grafitti, „Partyzantka Kwiatowa” nocne ukwiecanie miasta) pedagog, działaczka społeczna odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wzięła udział w "Lwt" w roku 2015 i 2016. W projekcie będzie pełniła rolę prowadzącego warsztaty.

JUDYTA BERŁOWSKA - absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST. Asystentka A. Glińskiej i B. Wysockiej, odbyła staż przy spektaklu Teatru 21 „Klauni, czyli o rodzinie” w reż. J. Sobczyk. Laureatka Forum Młodej Reżyserii 2014 (Grand Prix) za pracę reżyserską „Bez ojcowizny”. Reżyserka spektakli: „Wojna, która zmieniła Rondo” w kieleckim Teatrze Kubuś, „Wyprawa czarownic” w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze, „Głodne dziecko” w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Uczestniczka projektu Instytutu Teatralnego „Dorman – Archiwum otwarte”. W projekcie będzie pełniła rolę prowadzącego warsztaty.

NATALIA ŁAKOMSKA - absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w maju 2017 uzyskała tytuł doktorski na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 2004 roku zajmuje się edukacją w instytucjach kultury. W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach stworzyła projekty autorskie „Spotkania ze sztuką i Artee” - esencja młodej sztuki w Polsce. Od 2010 roku pracuje w Muzeum Narodowym w Kielcach, zajmuje się upowszechnianiem wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego i kształtowaniem wrażliwego odbiorcy. „Zachwycać i edukować, być otwartym na potrzeby odbiorców” to misja kierowanego przez nią Działu Edukacji. W projekcie będzie pełniła rolę prowadzącego warsztaty oraz opiekuna pedagogicznego.

AGNIESZKA KOZŁOWSKA-PIASTA - od 11 lat zajmuje się edukacją muzealną, od 2012 roku w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach. Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego o specjalności animator kultury oraz podyplomowych studiów „Public Relations”. Fascynuje się teatrem i edukacją międzykulturową, prowadzi warsztaty i zajęcia dla małych i dużych, przybliżające obce kultury, zwyczaje ludzi mieszkających w różnych, często bardzo odległych, zakątkach świata oraz zajęcia antydyskryminacyjne, propagujące idee tolerancji i zrozumienia dla wszelkiej inności. W projekcie będzie pełniła rolę prowadzącego warsztaty oraz opiekuna pedagogicznego.

KRZYSZTOF POCZĘTY - początkujący reżyser oraz operator, zapalony miłością do produkcji filmowej, fotografii i podróży, współtwórca zdjęć do krótkometrażowego filmu „Efekt Domina” (reż. Mikołaj Wróbel), a sobą ma również relacje z imprez i koncertów, Obecnie kończy zdjęcia do swojego krótkometrażowego filmu „PROJEKT R019”; Mikołaj Wróbel i Krzysztof Poczęty tworzą twórczy duet. W projekcie będzie pełnił rolę prowadzącego warsztaty oraz będzie odpowiedzialny za dokumentację video projektu.

MIKOŁAJ WRÓBEL - młody filmowiec, autor dwóch krótkometrażowych filmów fabularnych: „Efektu Domina" i „Z Duchem Czasu", nagradzanych na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach m.in. nagrodą "Best Film in the 16-21 Age Category" na "British International Amateur Film Festival 2017" w Wielkiej Brytanii. Realizował również wiele relacji z koncertów, imprez masowych, videoklipów muzycznych oraz krótki dokument "Łowca Autografów", wyróżniony na "VIII Praskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych" w Warszawie interesuje się również fotografią, sportem oraz literaturą. W projekcie będzie pełnił rolę prowadzącego warsztaty oraz będzie odpowiedzialny za dokumentację fotograficzną projektu.

HANNA ŚWIĘTNICKA - specjalista ds.marketingu, pracownik TLiA "Kubuś" w Kielcach, aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie, wydział zamiejscowy we Wrocławiu, absolwentka Szkoły Pedagogów Teatru. Posiada bogate doświadczenie w zakresie zarządzania projektami krajowymi i międzynarodowymi. Koordynatorka projektu „Lato w teatrze +” w roku 2016. W teatrze „Kubuś” odpowiada m.in. za rozwój widowni młodzieżowej, inicjatorka i organizatorka warsztatów dla pedagogów, koordynatorka spotkań Komitetu Nauczycielskiego oraz projektów adresowanych do młodzieży. W projekcie będzie pełniła rolę koordynatora oraz kierownika wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

GRZEGORZ KARKOWSKI ­

pracownik etatowy TLiA "Kubuś", posiada  wieloletnie doświadczenie w pracy w agencji reklamowej, gdzie zajmował  się głównie grafiką. Był wolontariuszem w zespole Szkół  Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4 w Kielcach, pracował z dziećmi  niepełnosprawnymi, ucząc ich m.in. grafitti. Był odpowiedzialny za oprawę  graficzną do wystawy "Przerwany mecz" w Muzeum Narodowym w  Krakowie.