EWA LUBACZ – aktorka TLiA "Kubuś", instruktorka tańca, szczudlarka, animatorka kultury, pedagog. Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku), UJK w Kielcach (Wydział Pedagogiczny i Artystyczny) oraz UMCS w Lublinie (Wydział Pedagogiki i Psychologii). Autorka warsztatów edukacyjno - teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracuje z Klubami Młodzieżowymi „Wolna Strefa", Klubami 4H, domami kultury i organizacjami pozarządowymi na terenie woj. świętokrzyskiego. Założycielka grupy teatralnej "TworzyMy" przy TLiA "Kubuś".
MICHAŁ OLSZEWSKI – aktor lalkarz związany z kieleckim TLiA „Kubuś", żongler, dziennikarz, administrator sieci komputerowych, animator kultury, autor spektakli teatralnych. Absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarstwa w Warszawie, Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Politechniki Świętokrzyskiej. Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą: prowadzi warsztaty teatralne w TLiA „Kubuś", na stałe współpracuje z kieleckimi przedszkolami i szkołami, prowadząc warsztaty, konsultacje oraz autorskie programy z zakresu edukacji teatralnej.
ANDRZEJ KUBA SIELSKI – aktor TLiA „Kubuś”, reżyser, lektor, mim, lalkarz, autor spektakli teatralnych, warsztatów edukacyjnych i happeningów. Twórca niezależnego teatru Gabinet Prób Generalnych. W swoich działaniach edukacyjno - animacyjnych najchętniej wykorzystuje teatr pantomimy oraz teatr uliczny. Pomysłodawca ulicznych akcji: Teatr Kuby Sielskiego, Pomimo Mima oraz cyklu warsztatów Pantomima i Poezja. Twórca Zwariowanego Teatru – akcji miejskiej mającej na celu ożywienie osiedli podczas letnich wakacji oraz tożsamego projektu Teatr Ludzkich Inicjatyw, realizowanego na terenach wiejskich.
JOANNA BISKUP - BRYKCZYŃSKA – doktorantka Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach, nauczycielka plastyki w Młodzieżowym Domu Kultury i Zespole Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach. Założycielka nieformalnej grupy ITP zajmującej się szydełkowaniem miejskim. Ilustratorka (specjalizuje się w rysunku tuszem), performerka (m.in.: Aleja Sław z nosami; 7 km szczęścia; Konstelacje; Europejskie Drzewo; Otulamy Drzewa – knitting grafitti; Partyzantka Kwiatowa – nocne ukwiecanie miasta), pedagog, działaczka społeczna. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
MATEUSZ MIROWSKI – absolwent ASP we Wrocławiu. Obecnie doktorant rodzimej uczelni na kierunku Sztuka Mediów. Od początku studiów związany z wrocławską PWST. Jest autorem, współautorem i realizatorem licznych opraw scenograficznych m.in. dla: Teatru PWST we Wrocławiu, Teatru DAMU w Pradze, Teatru VŠMÚ w Bratysławie, grupy LALE.Teatr, Teatru Pinokio w Łodzi, Wrocławskiego Teatru Lalek, Teatru Nowego w Łodzi, Teatru Rozrywki w Chorzowie. Równolegle do działalności akademickiej, obejmującej pedagogiczny nadzór nad pracami studentów, bierze udział w organizacji warsztatów dla dzieci i młodzieży.
ALEKSANDRA LIPIŃSKA – absolwentka PSM w Kielcach oraz AM w Łodzi. Dyplomowany nauczyciel z zakresu rytmiki i kształcenia słuchu. Od 2012 r. jest nauczycielem ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadząc zajęcia z rytmiki, kształcenia słuchu, improwizacji fortepianowej i techniki ruchu. Organizuje warsztaty edukacyjne, współpracując z uznanymi w środowisku muzycznym pedagogami m.in.: J. Tomkowską, A. Widlarz, M. Wajzner, I. Chlewińską. Prowadzi także działalność koncertową wykonując wokalnie muzykę jazzową w składach kameralnych, jak i z big bandami.
JUSTYNA MROCZEK – GIL – absolwentka filologii polskiej o specjalności edukacja medialna na Wydziale Humanistycznym oraz Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Animatorka kultury, propagatorką muzyki gospel , organizatorka Świętokrzyskich Warsztatów Gospel. Od 2009 r. prowadzi pierwszy w województwie Chór Gospel GOoD NEWS. W grudniu 2013 otrzymała „Świętokrzyski Laur Wolontariatu 2013” za działalność na niwie muzycznej. Pracuje w Biurze Koncertowym Filharmonii Świętokrzyskiej. Prelegentka koncertów w Filharmonii Świętokrzyskiej.
MIROSŁAWA PROŃKO – pedagog (specjalista ds. edukacji wczesnoszkolnej), starszy bibliotekarz, kierownik Mediateki w WBP im. W. Gombrowicza. Inicjatorka programów edukacyjnych oraz wydarzeń promujących czytelnictwo m.in.: Pasowania na czytelników, głośne czytanie bajek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, BiblioFerie, Wakacje z książką, konkursy literackie i plastyczne, zgaduj zgadule, współorganizuje spotkania dzieci z autorami książek, warsztaty oraz lekcje biblioteczne – od przedszkolaków do gimnazjalistów. Na stałe współpracuje z przedszkolami, szkołami podstawowymi oraz gimnazjami.
BOŻENA PIASECKA – starszy kustosz, kierownik Działu Zbiorów Zabytkowych w WBP im. W. Gombrowicza. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie organizowania przedsięwzięć upowszechniających czytelnictwo i książkę zabytkową, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o kulturze Regionu oraz historii książki i piśmiennictwa. Organizuje m.in.: tematyczne lekcje biblioteczne, warsztaty dotyczące historii książki i piśmiennictwa, wystawy zabytkowych zbiorów Biblioteki, prezentacje, w tym w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, Święta Kielc, czy Tygodnia Bibliotek.
KRZYSZTOF MYŚLIŃSKI – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca akademicki, animator kultury specjalizujący się w tematyce ochrony zabytków, zwłaszcza związanych z historią Kielc i kielecczyzny. W swojej pracy stosuje nowatorskie formy pracy muzealnej. Pomysłodawca i inicjator m.in.: spotkań muzealnych Niedziela w Muzeum, ulicznych spotkań Wózek z historią, historycznych spacerów po mieście, internetowych dyżurów historycznych, transmisji internetowych wykładów muzealnych. Kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Historii Kielc.
IZABELA ŁAZARCZYK – KACZMAREK – krytyk i historyk sztuki, absolwentka UAM w Poznaniu. Pracownik działu edukacji w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Autorka programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, mających na celu kształtowanie ich wrażliwości i otwartości na język sztuki współczesnej: Sztuka bez tajemnic, Dni Kultury oraz współautorka cyklu edukacyjnego Oswajanie sztuki. Współprowadzi wakacyjne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży: Mali Odkrywcy – wielkie możliwości. Autorka tekstów krytycznych o sztuce.
GRZEGORZ TATAR – niezależny fotograf, filmowiec, operator steadicam i montażysta. Obecnie student kierunku Operatorskiego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na swoim koncie ma udział w kilku produkcjach dla TVP oraz realizację filmów reportażowych, reklamowych i korporacyjnych. Wykonywał zdjęcia na zlecenie m.in.: Patrycji Markowskiej, Maryli Rodowicz, zespołów Golec uOrkiestra, Blue Cafe czy kabaretu Paranienormalni. W 2013 roku poprowadził autorski cykl warsztatów fotograficznych w DK Zameczek w Kielcach. Prywatnie były tancerz i perkusista.