tekst - Malina Prześluga
reżyseria - Agata Kucińska
scenografia - Michał Dracz
muzyka - Sambor Dudziński
charakteryzacja - Aleksandra Plewako-Szczerbińska
Obsada:
Nic - Jolanta Kęćko, Andrzej Kuba Sielski
Dzika Mrówka - Ewa Lubacz
Adam - Błażej Twarowski
Ewa - Anna Domalewska
Oto sztuka, która zaczyna się od... niczego. „Nic nie widać, nic nie słychać“ i generalnie jest tylko Nic. Powiało nudą? Nic z tych rzeczy, bo spokój Nica nieoczekiwanie burzy Dzika Mrówka z konkretnym planem stworzenia kolonii Mrówiątek. I to nie byle jakiej, bo finalnie będzie ich trzy tysiące. A na dokładkę pojawia się jeszcze Adam i Ewa, przy czym on jest „trochę mężczyzną, trochę chłopcem”, a ona „trochę kobietą, trochę dziewczynką”.
Czy taka dwójka potrafi się dogadać? Na początku Nic na to nie wskazuje i w zasadzie Nic im nie sprzyja... Ale przecież w bajkach niczego nie można być pewnym.
Autorką tekstu „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa”, wyróżnionego w 2010 roku w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu jest uznana dramatopisarka Malina Prześluga.
Inscenizację w „Kubusiu” wyreżyserowała Agata Kucińska - reżyserka i aktorka wielokrotnie nagradzana na festiwalach w Polsce i za granicą.
Za muzykę odpowiada Sambor Dudziński, a za scenografię - Michał Dracz.
W warstwie plastycznej spektaklu pojawia się sporo form abstrakcyjnych, a także tak oryginalne lalki jak tintamareski, z założenia nawiązujące do karykatury, bo w technice tej, lalkowy tułów łączy się z twarzą aktora.
Jest więc dowcipnie, choć nie brakuje pytań o sprawy najważniejsze.
Serdecznie zapraszamy na wspólne poszukiwania odpowiedzi.
Spektakl aktorski i lalkowy.
Czas trwania - 55 min. (bez przerwy)
Premiera – 9 kwietnia 2017
Prawa autorskie do sztuki „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” reprezentuje Agencja
RECENZJE:
- "O pustce, zagubieniu i samotności w "Kubusiu" - Ryszard Koziej, "Radio Kielce" 10.04.2017: http://www.radio.kielce.pl/post-54249
- "Dobra zabawa dla dzieci i dorosłych" - Lidia Cichocka, "Echo Dnia" 11.04.2017: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/240166.html