Amadeusz Nosal

Dramaturg, autor wizualizacji i identyfikacji wizualnych do spektakli oraz działań w teatrach instytucjonalnych w całej Polsce.

Absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie, specjalność Dramaturg Teatru.

Asystent Krystiana Lupy przy spektaklu „Wycinka Hölzfallen” (Teatr Polski we Wrocławiu, 2014).

Dramaturg, współautor adaptacji, autor multimediów w spektaklu „Cynkowi Chłopcy” w reżyserii Jakuba Skrzywanka, który zdobył Nagrodę Główną, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Specjalną M-Teatr, Koszalin 2016.

Autor adaptacji, multimediów, dramaturg w spektaklu „Tutaj jest wszystko” w reżyserii Magdaleny Miklasz, który zdobył Nagrodę Publiczności Dziecięcej na Festiwalu Korczak, Warszawa 2016.

Uczestnik licznych warsztatów dramaturgicznych, a także warsztatów dotyczących pracy pedagogiczno-dydaktycznej oraz tworzenia i organizacji projektów kierowanych do dzieci i młodzieży w Instytucie Teatralnym.

Realizacje w teatrze "Kubuś":

  • "Wojna, która zmieniła Rondo" na podstawie książki Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa, reżyseria - Judyta Berłowska, 2017 (adaptacja, projekcje wideo)
  • "Sztuka latania" na podstawie książki „Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa” Johna Boyne'a, reżyseria - Judyta Berłowska, 2017 (adaptacja, projekcje wideo)