Piotruś i Wilk. Reinterpretacja.

Grupa Artystyczna Koncentrat

spektakl dla widzów w każdym wieku

data i miejsce prezentacji:

13 sierpnia 2016, godz. 17.00 - Plac Artystów / w razie deszczu Kieleckie Centrum Kultury (Mała Scena)

wstęp wolny

 

  • Koncept, choreografia, reżyseria: Rafał Dziemidok
  • Światło, przestrzeń, kostiumy: Ewa Garniec
  • Adaptacja muzyczna: Oliver Schneller
  • Wykonawcy: Florian Bücking, Rafał Dziemidok, Paweł Grala, Magdalena Jędra, Korina Kordova, Raisa Kröger
  • Premiera 01.11.2015, Magdeburg, Sinuston festival
  • Producenci: Sinuston Festival; Milchhof, Berlin; Stowarzyszenie Koncentrat

 

klip: Wilno, Litwa, 3/10/2015, Festiwal Sirenos

 

Grupa Artystyczna Koncentrat to długofalowy, niezależny, międzynarodowy projekt taneczny założony w 2005 roku przez choreografa Rafała Dziemidoka i projektantkę oświetlenia/przestrzeni Ewę Garniec. Obecnie Koncentrat działa w Berlinie i Warszawie, realizując taneczne, performerskie i wizualne projekty, z udziałem artystów z różnych dziedzin sztuki. Koncentrat realizuje spektakle sceniczne, jak i site-specific, z amatorami, jak i zawodowcami, grupowe, jak i mniejsze formy, nieustannie poszukując precyzji w opowiadanych przez swych twórców osobistych historiach.

„Piotruś i Wilk. Reinterpretacja” powstał w 2014 roku jako format zamówiony przez warszawski festiwal sztuki perfomance WarSoVie. Ostatnia wersja projektu została zrealizowana w Szklarni Miejskiej w Magdeburgu na zamówienie festiwalu muzycznego Sinuston w postaci przedpołudniówki dla widowni w każdym wieku. Ta wersja stała się pozycją repertuarową Grupy Koncentrat (ze stałą obsadą i choreografią) i jako taka jest prezentowana od 2016 roku. 

Projekt wprowadza dyskurs tańca współczesnego do przestrzeni publicznej dla widowni w każdym wieku, poprzez twórczy dialog z tradycją klasycznego tańca i muzyki. Oryginalny „Piotruś i Wilk” Sergiusza Prokofiewa (bajka symfoniczna sławiąca dzielnego chłopca, który przechytrzył wilka) jest więcej niż inspiracją dla tej pracy - to żywy i pełen mocy materiał muzyczny, taneczny i narracyjny, materiał do przetwarzania i polemiki poprzez użycie metod i technik współczesnego tworzenia tańca.

Jako format, projekt został dotąd zrealizowany w różnorakich przestrzeniach publicznych w Warszawie, Bilbao, Wilnie i Tartu, za każdym razem z inną grupą lokalnych wykonawców, po 5-dniowym okresie prób/warsztatów.

Czas trwania spektaklu – 45 minut (bez przerwy)

 

Galeria zdjęć: