Wojna, która zmieniła Rondo - PREMIERA

zdjęcie z próby, fot. Aleksandra Żurawska

18 lutego 2017 roku w teatrze „Kubuś” odbędzie się kolejna premiera dla dzieci.

Spektakl „Wojna, która zmieniła Rondo” powstał na podstawie książki o tym samym tytule, autorstwa dwójki ukraińskich artystów: Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa.

Za jej sceniczną adaptację odpowiada Amadeusz Nosal, a reżyserię - Judyta Berłowska.

 

Przedstawienie w przystępny i adekwatny dla młodych widzów sposób odnosi się do takich wartości jak wolność, pokój i bezpieczeństwo. Poprzez historię spokojnego miasteczka Rondo, w którym nagle pojawia się zagrożenie i nieproszony gość - Wojna, artyści opowiadają o sile zjednoczenia i wspólnoty.

Bohaterami spektaklu jest trójka przyjaciół, którzy postanawiają stawić czoła niespodziewanym problemom, aby przywrócić w swoim świecie radość, muzykę i słońce. Bez tego kwiaty nie mogą przecież kwitnąć, a ludzie - normalnie żyć.

Spektakl ma charakter interaktywny. Publiczność nie tylko pozna losy Ronda i jego mieszkańców, ale może też wspólnie, poprzez obrazy i dźwięki, włączyć się w budowanie miasta. 
Inscenizacji towarzyszą warsztaty i działania edukacyjne, które powstały we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Jana Karskiego.

Książka „Wojna, która zmieniła Rondo” (nagrodzona m.in. w konkursie Bologna Ragazzi Award 2015) ukazała się w Polsce nakładem Krytyki Politycznej.

Więcej o spektaklu na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-dzieci/wojna-ktora-zmienila-rondo