Święto Kielc 2016 z teatrem "Kubuś"

W trakcie tegorocznego Święto Kielc zapraszamy do skorzystania z propozycji Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”:

  • 24 czerwca godz. 20.00 (piątek - Biała Noc) – siedziba TLiA „Kubuś” (ul. Duża 9)

Spektakl „Jasno/Ciemno” – bezpłatne wejściówki (maksymalnie 2 miejsca na 1 osobę) będą wydawane na godzinę przed spektaklem w Kasie teatru.

W trakcie spektaklu dzieci będą się uczyć rozpoznawania zjawisk i przedmiotów różniących się od siebie materiałem, kształtem, wielkością i ciężarem. Wraz z aktorami będą oddzielać dzień od nocy, jasne od ciemnego. Oswajać ciemność, ogrzewać zimne, ściszać głośne i ośmielać ciche.

Spektakl dla dzieci od 1 do 5 lat. Czas trwania - 50 min. (bez przerwy)

Przedstawienie z cyklu „Baja dla najnaja” - dostosowane do możliwości percepcyjnych najmłodszych dzieci.

Prosimy o zabranie ze sobą kapci, ponieważ w trakcie spektaklu widzowie (osoby dorosłe i dzieci) siedzą na poduszkach leżących na wykładzinie (trzeba zdjąć obuwie przed wejściem do namiotu).

Więcej o spektaklu na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle/jasnociemno

 

  • 24 czerwca godz. 21.00 (piątek - Biała Noc) – dziedziniec teatru "Kubuś" (ul. Duża 9)

„OBLICZA TEATRU”, czyli niezwyczajny wernisaż wystawy fotografii - wstęp wolny

Na wernisaż zapraszają Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Stowarzyszenie Fotograficzne CKfoto.pl oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub RP – Region Świętokrzyski. Teatralne podwórko nie po raz pierwszy przejdzie metamorfozę. Specjalnie z okazji tegorocznego Święta Kielc zamieni się w Galerię Sztuki.

Wystawa OBLICZA TEATRU jest zapisem kilku plenerów, które odbyły się w siedzibie naszego teatru. Fotograficy dotarli do najciekawszych, najmroczniejszych i najbardziej tajemniczych zakamarków „Kubusia”. Efekty ich pracy zaskoczą z pewnością niejednego teatralnego widza.

Na wystawie będzie można zobaczyć zdjęcia autorstwa: Marcina J. Białka, Anny Benicewicz – Miazgi, Anny Góry – Klauzińskiej, Marka Majewskiego, Ernesta Klauzińskiego, Alicji Obary, Anny Kalety oraz Jakuba Kulpy.

Więcej o wystawie na stronie: http://www.teatrkubus.pl/aktualnosci/oblicza-teatru-zapraszamy-na-wernis...

 

  • 25 czerwca godz. 15.30 (sobota) – Plac Artystów

Spektakl „Kopciuszek” – wstęp wolny

To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Ale również o cudowności
i niezwykłości świata, który w naszej realizacji jest cały zaczarowany. Oprócz Wróżki występuje w niej bowiem gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty, a wszystko to za sprawą magii teatru lalek.

Spektakl oparty na animacji, gagach, piosenkach i kompozycji muzyki funky oraz jazzu jest doskonałą propozycją dla widzów od 4 do 100 lat. Czas trwania - 1 godz. 15 min.

Więcej o spektaklu na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle/kopciuszek

 

  • 26 czerwca godz. 15.00 (niedziela) – siedziba TLiA „Kubuś” (ul. Duża 9)

Aktorskie czytanie „Baśni i legend” Henryka Sienkiewicza – wstęp wolny

Czytanie z elementami inscenizacji teatralnej wybranych tekstów ze zbioru „Baśnie i legendy” Henryka Sienkiewicza, wśród których usłyszymy: „U bramy raju”, „Bądź błogosławiona”, „Diokles”, „Dwie łąki”, „Sabałowa bajka”.

Henryk Sienkiewicz w zbiorze „Baśnie i legendy” porusza tematy dotyczące powstania świata, miłości, śmierci i prawdy. Utwory takie jak „Diokles”, „Bądź błogosławiona” i „Dwie łąki” są odzwierciedleniem zamiłowania do mitologii Greckiej i Indyjskiej. „Sabałowa bajka” i „U bramy raju” czerpią natomiast inspiracje z kultury chrześcijańskiej.

Czytanie dla widzów od lat 7.

 

Dołączone pliki: