"Na Arce o ósmej" na Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie

24 września 2017 roku teatr „Kubuś” wystąpi na XVIII Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie ze spektaklem „Na Arce o ósmej”, w reżyserii Petra Nosálka.

Ideą Festiwalu Trzech Kultur jest podejmowanie działań zarówno na szczeblu artystycznym, jak i edukacyjnym, ze szczególnym wskazaniem na historię regionu, jego mieszkańców, tradycję oraz „wielokulturowość”, która jest znaczącą cechą tych terenów. Objawia się we wzajemnym współistnieniu kultur: żydowskiej, prawosławnej oraz katolickiej. Festiwal jest przede wszystkim dorobkiem wszystkich mieszkańców miasta oraz jego entuzjastów. Przyciąga widzów i artystów z całego świata, związanych z kulturą żydowską, prawosławną, katolicką oraz tradycyjną kulturą ludową w każdym aspekcie artystycznym takim jak muzyka, teatr, film czy sztuki wizualne.

Fabuła spektaklu „Na Arce o ósmej” oparta jest na przypowieści ze Starego Testamentu o potopie. Opowiada o przygodach trójki zaprzyjaźnionych ze sobą Pingwinów, które ciągle się ze sobą kłócą. Gdy jednak Gołąb informuje ich o zbliżającym się potopie i o tym, że uratować się mogą tylko po dwa egzemplarze zwierząt z każdego gatunku, dwójka z nich, ryzykując własnym losem, postanawia po kryjomu zabrać na Arkę trzeciego…

Sztuka otrzymała wiele literackich i teatralnych nagród. Jest prosta, mądra, z dużym poczuciem humoru, zaskakująco skonstruowaną akcją i ciekawymi postaciami. Bez patosu, w lekki, przystępny dla dzieci sposób porusza istotne problemy filozoficzne, skłania do refleksji na tematy religijne i etyczne.

Więcej o spektaklu na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-dzieci/na-arce-o-osmej