Dofinansowanie w Konkursie im. Jana Dormana

Dobra passa Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach trwa.
Dostaliśmy kolejne dofinansowanie!
Tym razem w Konkursie im. Jana Dormana, organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest to Konkurs na produkcję i eksploatację spektakli dla dzieci i/lub młodzieży, prezentowanych w placówkach oświatowych wraz z towarzyszącymi działaniami edukacyjnymi. Celem inicjatywy jest podniesienie jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w szkołach, przygotowywanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów.

Do Konkursu przystąpiło 59 placówek. Do realizacji zaakceptowano tylko 6 projektów, w tym teatru „Kubuś”, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 90 tysięcy zł.

W ramach projektu przygotujemy spektakl pt. „SZTUKA LATANIA” o jedynym na świecie chłopiecu, który nie podlega prawu grawitacji. Odrzucony przez rodzinę z powodu swojej „przypadłości”, podróżuje po świecie, spotykając ludzi, którzy podobnie jak on, nie są zwyczajni.

Grupa wiekowa, do której kierujemy spektakl to uczniowie klas IV – VI. To wiek, w którym grupa rówieśnicza staje się istotniejszym środowiskiem rozwoju niż dom rodzinny. Ważne stają się pytania: Kim jestem? W czym jestem podobny do ludzi, którzy mnie otaczają? Co mnie odróżnia od innych?

Premiera spektaklu zaplanowana jest na jesień 2017 roku.