Casting dla MŁODZIEŻY

2 czerwca 2017, godz. 17.00

Teatr Lalki i Aktora “Kubuś” zaprasza młodzież w wieku od 16 do 18 lat na CASTING AKTORSKI do inscenizowanego czytania sztuki “Królestwo zwierząt” Nolte Decar, w reżyserii Bartłomieja Miernika.

Do obsadzenia jest kilkanaście ról damskich i męskich.

Próby do realizacji planowane są w dniach 23 - 26 sierpnia 2017 roku, a ich zwieńczeniem będzie premierowy pokaz w ramach organizowanego przez nas III Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Festiwal, który odbywa się już od trzech lat, jest przeglądem najciekawszych spektakli dla młodych widzów z całej Polski. Podczas jego ubiegłych edycji, w Kielcach występował m.in. warszawski Teatr Lalka, gdańska “Miniatura” czy Teatr Polski w Poznaniu, odbywały się też koncerty, warsztaty, imprezy plenerowe.

W trzeciej edycji Hurra! ART-u! również nie zabraknie atrakcji, i to nie tylko dla dzieci. W tym roku organizatorzy poszerzyli program o wydarzenia dla młodzieży.

"Od początku przeglądu Hurra! ART! powtarzamy: Nie ma nudy w wakacje!, chcąc zapewnić najmłodszym kielczanom ciekawe formy spędzania czasu i wartościową, artystyczną rozrywkę" – mówi Robert Drobniuch, dyrektor teatru “Kubuś” i pomysłodawca imprezy - "Widząc rosnącą popularność festiwalu, rozwijamy jego format o propozycje dla nastolatków, bo przecież nuda doskwiera nie tylko maluchom. Zresztą działania dla młodziezy realizujemy przez cały rok w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych, a także projektu “W szkole i na scenie” .

Pełny program festiwalu ogłosimy wkrótce, ale już wiadomo, że jednym z zaplanowanych wydarzeń jest performatywne czytanie sztuki, do którego odbywa się casting.

Bartłomiej Miernik, odpowiadający za reżyserię tej inscenizacji, to absolwent Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, krytyk, recenzent, wykładowca akademicki i reżyser, który wielokrotnie pracował z młodzieżą, także w Kielcach.

Przesłuchania kandydatów odbywać się będą w Teatrze Lalki i Aktora “Kubuś” 2 czerwca 2017 roku, o godzinie 17.00. Zainteresowani proszeni są o przygotowanie do swojej prezentacji dowolnego tekstu prozą.

Zgłoszenia do udziału w castingu należy przesyłać mailem do dnia 31 maja 2017 roku na adres: hanna.swietnicka@teatrkubus.pl